To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja Uczestników
już niedostępne -


5 listopada 2019 r. (wtorek), godz. 11.00 - 16.00

Concordia Design (Sala LUNA), ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań


Szanowni Państwo,

jako Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab II mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Demo Day - konferencji podsumowującej sześciomiesięczny program akceleracji. W ramach wydarzenia sześć najlepszych zespołów przedstawi swoje projekty wdrażane u naszych Odbiorców Technologii (H.Cegielski-Poznań S.A., Solaris Bus&Coach S.A., Rosomak S.A., H.Cegielski-Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. oraz Grupa Unimax S.A.). W trakcie spotkania zespół IndustryLab wraz z Partnerami programu podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie łączenia Startupów z dużymi przedsiębiorstwami. Wydarzenie zainauguruje Zarząd Spółki DGA S.A., który przedstawi przyszłe możliwości pozyskania dofinansowania i współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, jak również zaprezentuje nowe programy społeczne dedykowane między innymi Startupom. 



Agenda

10.00 - 11.00 Rejestracja Gości oraz powitalna kawa

11.00 - 11.10 Powitanie Gości - Anna Szymańska - Wiceprezes DGA S.A.

11.10 - 11.25 "Sukcesy i porażki we współpracy ze Startupami" - Andrzej Głowacki - Prezes DGA S.A.

11.25 - 12.00 "IndustryLab II od kuchni" - Panel ekspertów:

          • Joanna Juszczyszyn-Klimek - DGA S.A.
          • Grzegorz Maciaszek - Opiekun Startupów IndustryLab II
          • Rafał Białek - Solaris Bus&Coach S.A.
          • Piotr Stryjek - Rosomak S.A.
          • Marius Jeschke - SolHotAir Sp. z o.o.

12.00 - 12.15 "Dostępność Plus - Startup Społecznie Plus" - Łukasz Klimek DGA S.A.

12.15 - 12.30 Przerwa kawowa

12.30 - 12.40 Pitch deck: Digital Engineering Solutions

12.40 - 12.50 Pitch deck: 1000 Realities Studio 

12.50 - 13.00 Pitch deck: CREATEC 

13.00 - 13.10 Pitch deck: Byotta 

13.10 - 13.20 Pitch deck: SolHotAir

13.20 - 13.30 Pitch deck: Sense Monitoring 

13.30 - 14.00 Lunch

14.00 - 16.00 Networking


Do uczestnictwa w Konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych - przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, Startupy oraz innowatorów.



W ramach Demo Day swoje rozwiązania prezentować będzie sześć Startupów I rundy Programu:


1000 Realities Studio - jeden z czołowych producentów zastosowania technologii immersyjnych (AR - rozszerzonej i VR - wirtualnej rzeczywistości) jako narzędzia wsparcia dla pracowników przemysłowych głównie w szkoleniu i wsparciu serwisu na odległość. Bardzo doświadczony w AR/VR zespół jak na realia polskie, zbierający nagrody na znaczących wydarzeniach np. Mobile World Congress. Zespół zrealizował już sporo wdrożeń dla znaczących firm z przemysłu. W przeciwieństwie do wielu konkurentów wyróżniają się dużą ekspertyzą popartą doświadczeniem i nastawieniem na znajdywanie usprawnień w trudnych tematach.

Sense Monitoring - firma działająca w obszarze PropTech, dostarczająca system do zarządzania ryzykami dachów płaskich. Już ponad 750 000 m2 powierzchni dachów wielkopowierzchniowych zostało wyposażonych w autorski system Sense S-One do zapobiegania przeciążeniom konstrukcji. Klientami firmy Sense Monitoring są firmy produkcyjne, logistyczne, deweloperzy powierzchni magazynowych oraz firmy z branży retail. Sense Monitoring jest laureatem nagrody głównej za Innowacyjny Produkt 2018 roku dla Logistyki, Transportu i Produkcji, Podczas Eurpejskiego Kongrasu Gospodarczego otrzymała tytuł Najlepszego Startupu w Kategorii Tradition&Modernity oraz została wybrana do grona finalistów konkursu Startupy w Pałacu. Obecnie pracuje nad rozwiązaniem rejestrującym spiętrzenia wody na dachach.

Byotta - firma z Trójmiasta specjalizująca się w układach wymiany ciepła i technologiach bateryjnych. Jej zespół opracował i wybudował prototyp modułu bateryjnego z autorskim układem chłodzenia. Rozwiązanie umożliwia ładowanie baterii w zaledwie 6 minut, czyli niewiele więcej niż pojazdów spalinowych. Byotta stosuje nowatorskie podejście w projektowaniu swoich układów. Wykorzystanie termoprzewodzących materiałów kompozytowych pozwala produkować płyty chłodzące, które nie przewodzą prądu. Zmniejsza to liczbę elementów baterii oraz zwiększa jej bezpieczeństwo. Rozwijana technologia zapewni wydłużanie życia baterii oraz jej bezpieczną prace. Celem Byotty jest zwiększenie konkurencyjności pojazdów elektrycznych poprzez dbanie o odpowiednie warunki pracy ich baterii. Obecnie firma pracuje nad pełnowymiarowym układem chłodzenia dla autobusu elektrycznego.

CREATEC - jest startupem technologicznym działającym w obszarze wysokich technologii, w tym dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Celem działalności CREATEC sp. z o.o. jest wykorzystanie doświadczenia i umiejętności członków zespołu w sposób pozwalający na przełożenie wiedzy akademickiej do postaci technologii użytecznych przemysłowo. CREATEC z powodzeniem realizuje projekty badawczo-rozwojowe współfinansowane ze środków UE lub własnych - zarówno w ramach swojej działalności jak i komercyjnie, dla swoich klientów. Wyzwaniem podjętym przez CREATEC w programie akceleracji jest opracowanie ultralekkiego materiału na bazie aluminiowej piany metalicznej, dedykowanego wykorzystaniu w pojazdach. Materiał zostanie przetestowany w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, m. in. w zakresie zdolności do tłumienia hałasu, drgań oraz izolacji cieplnej wybranych podzespołów.

Digital Engineering Solutions - technologie rozwijane przez Digital Engineering Solutions (DES) to pierwsze rozwiązania wykorzystujące zaawansowaną analizę obrazu (przy wykorzystaniu AI) oraz smartfony w celu usprawnienia procesów w budownictwie i zarządzaniu majątkiem (asset management). Główna idea jest niezwykle intuicyjna: należy wykonać zdjęcie lub film telefonem, wysłać go do chmury a zwrotnie otrzymuje się raport. W ten prosty sposób można np. SZYBKO wykonać pomiary, które dotychczas wymagały nakładów nawet 10krotnie większych. W 2018 roku DES podpisał porozumienie o współpracy z trzecią największą na świecie firmą inżynieryjno - konsultingową SNC Lavalin Atkins. Zaowocowało to m.in. opracowaniem przez DES pierwszej na świecie aplikacji na smartfony do diagnostyki konstrukcji, która umożliwia pomiar przemieszczeń i naprężeń. Technologia ta jest częścią zgłoszenia Atkinsa, które znalazło się w finale niezwykle prestiżowego konkursu - the British Construction Industry Awards 2019 (rozstrzygnięcie jesienią 2019). Główny ekspert DES otrzymał także indywidualną nagrodę International Association for Bridge and Structural Engineering Award 2019 za vision based monitoring.

SOLHOTAIR - pracuje nad wysokowydajnym solarnym panelem grzewczym opartym na własnej innowacyjnej technologii, umożliwiającej efektywne wytwarzanie ciepła na drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną w kolektorach powietrznych. Panel podgrzewa pomieszczenia użytkowe oraz dostarcza ciepło niezbędne w procesach przemysłowych. Montowany będzie na ścianach lub dachach budynków lub jako element autonomicznych suszarni solarnych do suszenia biomasy, a także zbóż, chmielu, owoców, pieczarek, ziół, kawy. Panel solarny SOLHOTAIR osiąga sprawność 83% tj. o 20% więcej niż najlepsze rozwiązania na rynku. Cechuje się najwyższym przyrostem temperatury ogrzewanego powietrza do 46 °K. Obecnie powstaje pilotażowa instalacja do ogrzewania hali przemysłowej HCP. SOLHOTAIR współpracuje z Urzędem miasta st. Warszawy w ramach platformy "Partnerstwo dla Klimatu".


ORGANIZATORZY

    


PARTNERZY PROGRAMU

                                              



PARTNER WSPIERAJĄCY



Kilka słów o programie akceleracyjnym IndustryLab II

Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab II to projekt realizowany przez spółkę DGA S.A. w partnerstwie z czterema dużymi przedsiębiorstwami: H. Cegielski - Poznań S.A., Solaris Bus & Coach S.A., Rosomak S.A oraz H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. W ramach programu Startupy oraz innowatorzy ubiegać mogą się o udział w 6-miesięcznym programie akceleracyjnym, w ramach którego każdy z zakwalifikowanych podmiotów otrzyma szansę wdrożenia swojego innowacyjnego rozwiązania u jednego z czterech wymienionych powyżej Odbiorców Technologii. Dodatkowe korzyści dla uczestników projektu to również opieka mentorska, wsparcie merytoryczne oraz bezzwrotne dofinansowanie w kwocie do 200 000 zł. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, natomiast sam projekt współfinansowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków Unii Europejskiej.

Akceleracja dedykowana jest podmiotom działającym na rynku nie dłużej niż 5 lat, mającym do zaoferowania innowacyjne rozwiązania dla szeroko rozumianego przemysłu.

Aktualnie w ramach IndustryLab prowadzony jest również nabór zgłoszeń do II rundy programu, który trwać będzie do 21 października. Program posiada swoją stronę: www.industrylab.pl oraz profil na LinkedIn www.linkedin.com/company/industrylabaip jak również FB https://www.facebook.com/industryIab/

W ramach organizowanego w dniu 5 listopada Demo Day Startupy uczestniczące w pierwszej,  6-miesięcznej rundzie akceleracji zaprezentują swoje rozwiązania technologiczne, wdrażane u wybranych przez siebie Odbiorców Technologii. W czasie tego wydarzenia obok prelekcji, prezentacji oraz paneli dyskusyjnych odbywać będzie się seria pytań jeden-na-jeden umożliwiających szybkie i efektywne nawiązywanie bezpośrednich kontaktów biznesowych pomiędzy Startupami  a przedstawicielami przedsiębiorstw przemysłowych, zainteresowanych wdrożeniem innowacyjnych technologii we własnej działalności. 

W ramach pierwszej edycji programu IndustryLab (zrealizowanej w latach 2017 - 2018 w partnerstwie z samym wyłącznie H.Cegielski Poznań S.A.) wzięły udział 23 Start-upy - 11 z sektora Industry 4.0, 9 z branży energii oraz 3 z pozostałych obszarów. Uzyskały one nie tylko wsparcie finansowe (do 200 tys. zł) ale także dostęp do wysokiej klasy mentorów (1758 godzin pracy takich ekspertów), zasobów, kompetencji (1440 godzin doradztwa branżowego), infrastruktury oraz nowych klientów i rynków zbytu. Wśród start-upów znalazły się m.in. takie celujące w duży przemysł podmioty jak: Apzumi (helpdesk serwisowy w wymiarze rozszerzonej inteligencji), Futur Agro (kaskadowa suszarnia biomasy), INK3.DE (wielkogabarytowa drukarka 3D do zastosowań przemysłowych), Metrotel Polska (samopoziomujący się trap morski), Predime (system predykcji uszkodzeń do maszyn przemysłowych) czy Scanway (skaner 3D do zastosowań przemysłowych).



PYTANIA I INFORMACJE NA TEMAT KONFERENCJI

e-mail: [email protected]

Tel.: 505 820 079

Tel.: 501 647 303 


 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój na lata 2014-2020




Zobacz również:

konferencje AR Innowacje Startup VR wydarzenia Poznań